Škandinávia autom – rozcestník

10 000km trip Škandináviou 20-ročným autom. To je to, čo sme spolu so sestrou absolvovali počas troch týždňov v júni až júli 2017. Tento škandinávsky okruh (Poľsko > Pobaltie > Škandinávia > Nemecko > Česko) dokumentujem na tomto webe a pre ľahšiu orientáciu v článkoch (1 článok = 1 deň cesty) zostavujem tento rozcestník. V ňom nájdete prehľadne zoradené jednotlivé články spolu so stručným popisom každého z nich.

Wok Camping

1. deň (13.6. 2017) Preplnené Poľsko – https://www.vialands.sk/preplnene-polsko-skandinavsky-trip-1/35

Krátky úvodný článok popisujúci cestu a priebeh prvého dňa. Čo sa mi páčilo a nepáčilo v Poľsku, prečo sme sa hneď prvý deň začali dostávať do časového sklzu, kde sme spali a nejaké ďalšie info.

Ponary Memorial

2. deň (14.6. 2017) Litva – https://www.vialands.sk/litva-skandinavia-autom-2/24

Druhý deň sme sa ocitli v Litve a konečne aj videli niečo z toho, čo sme vidieť chceli. Čo to bolo, aké to v nás zanechalo dojmy, plus pár fotiek v tomto článku.

Kurská kosa

3. deň (15.6. 2017) Kurská Kosa – https://www.vialands.sk/kurska-kosa-koniec-sveta-v-lotyssku-skandinavia-autom-3/28

Tretí deň sme pokračovali putovaním po Litve. Navštívili sme nádhernú a jedinečnú Kurskú Kosu a následne sme zamierili do Lotyšska.

Riga Daugava úzke

4. deň (16.6 2017) Riga – https://www.vialands.sk/den-v-rige-skandinavia-autom-4/11

Štvrtý deň sme si prezreli čo ponúka hlavné mesto Lotyšska – Riga, navštívili múzeum KGB a poobede vyštartovali do tretej pobaltskej krajiny – Estónska.